این روزها وقتی وارد هر سازمانی می شویم صحبت از فرآیندها و مکانیزه شدن فعالیت ها ،  بسیار شنیده می شود.

به راستی فرایند یعنی چه؟ فرآیندگرا شدن یک سازمان چه ویژگیهای منحصر به فردی دارد؟ چه نوع ساختارسازمانی ای مناسب اجرای فرآیندها هستند؟ اصلا چرا سازمان ها نیاز به مشاوره مدیریتی برای فرایندهای شان دارند؟

اینها سوالاتی است که سازمان ها وقتی در شرایطی که فعالیت های کسب و کار آنها دیگر مطابق روال سنتی و معمول پیش نمی‌رود و نارضایتی مشتریانشان از ارائه خدمات آنها بیشتر می شود در بین مدیرانشان دغدغه و چالش برای یافتن مناسب ترین راه حل و بهره گیری از مشاوره های تخصصی و انتخاب بهترین مجریان حوزه مدیریت فرایندهای  کسب و کار، بوجود می آورد.

مدیریت فرایندهای کسب و کار چیست و چه کاربردی برای سازمانها دارد؟این فیلم را ببینید…

ضرورت آموزش و اجرای مدیریت فرآیندها در شرکتها و سازمانهای دولتی و خصوصی

در راستای تحقق ” بند ۱۲ سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری” مبنی بر توجه به اثربخشی و کارآمدی فرآیندها و به منظور اجرای ” ماده ۳۶ قانون مدیریت خدمات کشوری” در خصوص استقرار و بهبود مستمر فرآیندها و همچنین “برنامه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری” ابلاغی ریاست محترم جمهور به شماره ۵۶۰/۹۳/۲۶۰  تمامی دستگاههای اجرایی و دولتی مکلفند نسبت به برنامه ریزی عملیاتی مبتنی بر دستورالعمل اصلاح فرآیندها و روش های انجام کار، اقدام نمایند.

در همین راستا آکادمی فراگستر، با توجه به این الزام دولتی و با هدف فرهنگ‌سازی مناسب در زمینه انتقال دانش و استقرار مدیریت فرایندها در شرکتها و سازمانها و به سبب تجربیات موفق پیاده سازی و اجرای نرم افزارهای BPMS در کشور تاکنون، آماگی خود را برای برگزاری دوره های آموزشی سازمانی و اختصاصی اعلام می‌دارد.

فراگستر مجری دارای صلاحیت برگزاری دوره‌های آموزشی

فراگستر دارای رتبه یک و مجوز دوره های آموزشی از شورای عالی انفورماتیک مطابق با بخشنامه شماره ۱۹۱۳۸ مورخ ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور آن چیزی است که فراگستر را بعنوان برترین مشاور و مجری در حوزه مدیریت فرآیندهای کسب و کار، از دیگر فعالان در این حوزه متمایز می‌کند!

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دوره های سازمانی می‌توانید بعد از تکمیل فرم، با شماره ۴۲۶۲۳ (۰۲۱) داخلی ۴ تماس حاصل نمایید.

از کجا شروع کنیم؟ مسیر گذراندن دوره های مدیریت فرآیند (با رعایت پیش نیازها)

بر اساس مراحل اجرای پروژه های فرآیندی در سازمان، دوره های اصلی طراحی شده و کلیه نیازهای مرتبط با آن پوشش داده می شود. در دوره های اصلی دانش و مهارت مورد نیاز مجریان و متولیان فرآیندمحوری به صورت تئوری و کارگاهی ارائه شده و از ابزارهای جهانی و چارچوب های استاندارد بهره گیری می شود.

مدیریت فرآیندهای کسب و کار تنها در صورتی که هم راستا با استراتژی های سازمان باشد می تواند موثر باشد. اجرای هم زمان و تخصیص منابع بدون محدودیت برای اجرای پروژه های فرآیند محوری از عمده دلایل ناکارآمدی این پروژه ها محسوب می گردد. تمرکز بر تعداد محدودی از فرآیندهای ارزش افزا می تواند در ترغیب سازمان برای بکارگیری مدیریت فرآیندهای کسب و کار موثر باشد. به همین جهت دوره های آموزشی تقویتی با محوریت استراتژی و ارتباط آن با فرآیند در آکادمی طراحی شده و قابل ارائه می باشد.

بهره برداری از فرآیندهای کسب وکار به صورت مستقل از دیگر سیستم های سازمانی نه تنها مطلوب نبوده بلکه تحمیل سیستم جزیره ای دیگر بر سازمان می باشد. اما در صورتی که بر اساس معماری مناسب و با تفکری سیستماتیک از آن در چارچوبی یکپارچه بهره گیری شود می تواند در موفقیت سازمان ها موثر بوده و حتی برای سازمان ها در رقابت با رقبا مزیت آفرین باشد. به همین دلیل دوره های تکمیلی در آکادمی طراحی شده و قابل ارائه می باشد.

اگر برای شروع بهتر، نیاز به دریافت مشاوره دارید، میتوانید با تلفن ۴۲۶۲۳ (۰۲۱) داخلی ۴ تماس بگیرید.

۱۰ دلیل انتخاب آکادمی فراگستر بعنوان مشاور و مجری آموزش مدیریت فرایند

شرکت مهندسی پژوهشی فراگستر با سابقه بیش از ۲۰ سال فعالیت در زمینه تولید، مشاوره، آموزش و اجرای نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری و مدیریت فرآیندها در شرکتها و سازمانهای دولتی و خصوصی، از سال ۱۳۹۱ آکادمی فراگستر را راه‌اندازی کرده است.
اسکرول به بالا