فروش فوق العاده فراگستر ویژه برخی از صنایع
00 روز
00 ساعت
00 دقیقه
00 ثانیه
اتمام تخفیف
فرصت کاملا محدود
شرایط فروش ویژه

درگاه های تصمیم گیری - Inclusive Gateway

درگاه های تصمیم گیری – Inclusive Gateway

در بخش قبل آموختیم که درگاه تصمیم گیری چیست و چه کاربردی دارد. یک نمونه از آن را نیز برای شما توضیح دادیم. در این جلسه یکی دیگر از این درگاه ها را معرفی می کنیم.

درگاه تصمیم‌گیری Inclusive در شکل زیر نشان داده شده است و برای فعال کردن یک یا چند شاخه به کار می‌رود.

img30

اگر چند شاخه ورودی به این درگاه وجود داشته باشد، این درگاه صبر می‌کند تا همه شاخه‌های ورودی فعال به آن برسد تا اجازه عبور از درگاه ورودی را به آن‌ها بدهد.

دقت شود که این درگاه فقط منتظر رسیدن کارهای مربوط به شاخه‌های فعال می‌ماند و پس از رسیدن جریان شاخه‌های فعال آن‌ها را یکی کرده و اجازه عبور می‌دهد. درگاه خروجی این Gatewayهم با توجه به شرط شاخه‌های خروجی یک یا چند یا همه شاخه‌های خروجی را فعال می‌کند و به تعداد آن شاخه فعال ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال در شکل زیر اگر جریان فعال ابتدا از Task 5 به درگاه Inclusive برسد، اگر جریان Task 4  هم فعال باشد، منتظر می‌ماند تا این جریان نیز به Gateway برسد. پس از اینکه همه شاخه‌های فعال رسید، یک یا دو یا هر سه شاخه خروجی بنا به شرط شاخه‌ها فعال می‌شوند.

img31

امروز به معرفی درگاه Inclusive Gateway پرداختیم. در جلسات بعد به معرفی تعدادی دیگر از این درگاه ها خواهیم پرداخت.

دوستان عزیزی که علاقه مند به دریافت این آموزش ها از طریق گوشی موبایل خود هستید میتوانید از طریق کانال تلگرام آکادمی BPM  این آموزش ها را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا